Nowości z deski kreślarskiej

DOM PARTEROWY w wiejskim klimacie

Dom parterowy w wiejskim klimacie we wsi Komorowo gm. Kaźmierz

Właśnie zakończyliśmy projekt domu parterowego ... w wiejskim klimacie . O stylu i klimacie domu przesądziły tak naprawdę 2 rzeczy : niesamowicie sielski krajobraz w sąsiedztwie miejsca gdzie dom ma powstać ( gmina Kaźmierz ) oraz gust inwestora . Zaprojektowaliśmy zatem wygodny dom o powierzchni 150 m2 uwzględniajacy życzenia i marzenia naszego inwestora nawiązujący w swojej estetyce z jednej strony do przedwojennych domów i gospodarstw na ziemiach odzyskanych - a więc cegła licowa ; z drugiej jednak zawierający elementy współczesności ( dach kryty modną blachą grafitową na tzw.

ZESPÓŁ GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH W POZNANIU

Zespół Gabinetów Stomatologicznych - niewielki, nowoczesny budynek specjalistyczny zlokalizowano na niewielkiej działce na poznańskim Piątkowie ...

W latach 2017-18 zaprojektowaliśmy w Poznaniu na Piątkowie niewielki, nowoczesny budynek Zespołu Gabinetów Stomatologicznych . Na blisko 300 m2 powierzchni użytkowej, w piętrowym budynku zlokalizowano 4 dobrze wyposażone gabinety stomatologiczne oraz funkcje związane z obsługą dentystyczną ( RTG , druk 3D , sterylizatornia oraz szereg pomieszczeń techniczno-pomocnicznych z elegancką recepcją i poczekalnią . Budynek wyposażono także w windę . Obecnie trwa budowa tego obiektu ( luty 2020 r. )

BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY W POBIEDZISKACH PRZY UL.DWORCOWEJ

Właśnie zakończyła się realizacja nowego budynku handlowo-usługowego w Pobiedziskach ( X.2019 )  . Obiekt został zaprojektowany w sąsiedztwie linii kolejowej, niedaleko zabytkowego dworca PKP . Architektura nawiązuje bezpośrednio do " zardzewiałych klimatów kolejowych" i została zrealizowana z dużą pieczołowitością i dbałością o materiał i detal ...

W październiku 2019 r. zakończono realizację budynku handlowo-usługowego w Pobiedziskach przy ul.Dworcowej . Na wąskiej działce, sąsiadującej z terenami kolejowymi i torowiskiem zaprojektowano "budynek-wagon" o architekturze nawiązującej do "zardzewiałego" otoczenia kolejowego ( tory kolejowe , zabytkowy budynek dworca ) . Projekt musial spełnić także szereg wymagań związanych z warunkami zabudowy oraz wymaganiami konserwatora zabytków z uwagi na jego położenie w obszarze podlegajacym ochronie . 1-kondygnacyjny budynek wykończono w podwyższonym standardzie stosującm.in.

ROZBUDOWA I NADBUDOWA ISTNIEJĄCEJ PRZYCHODNI ZDROWIA w Pobiedziskach

Projekt rozbudowy i nadbudowy istniejącego budynku przychodni zdrowia w Pobiedziskach powstał na zlecenie tego samego inwestora, który wybudował 3 lata temu ten budynek .

W 2015 r. nasze biuro zaprojektowało budynek przychodni zdrowia o pełnym programie medycznym . W 2016 -17 r. obiekt zrealizowano i aktualnie jest to działająca przychodnia zdrowia w Pobiedziskach . Obecnie ten sam inwestor podjął decyzję o nadbudowie budynku i zlokalizowaniu na nowych powierzchniach klubu fitness , małego biura oraz kolejnych dwóch gabinetów lekarskich . Trudność projektowa polegała na tym, aby nowa bryła i funkcja pozostała wciąż atrakcyjna i funkcjonalna, spełniając oczekiwania inwestora .

STADION PIŁKARSKI CHROBREGO GŁOGÓW - koncepcja rozbudowy i przebudowy

Na zlecenie klubu CHROBRY GŁOGÓW S.A. została opracowana koncepcja rozbudowy i pzrebudowy istniejącego stadionu piłkarskiego w Głogowie . Planowana pojemność po przebudowie ; ok. 5 tys. miejsc siedzących + pełna infrastruktura usługowo-biurowo-klubowa .

Chrobry Głogów już od kilku lat "puka" do drzwi polskiej ekstraklasy piłkarskiej . Klub myśli intensywnie o przebudowie i rozbudowie obecnego stadionu pilkarskiego . Zlecona koncepcja architektoniczna ( wrzesień 2018 ) miała odpowiedzieć na pytanie : jak może wyglądać nowy obiekt i jak go zaprojektować zachowując m.in. istniejącą trybunę wschodnią . Opracowano wstępne założenia do projektu i powstała architektoniczna wizja przebudowanego stadionu .

NOWY BUDYNEK WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATOWNICZEGO W ŻNINIE

Nowy budynek WOPR w Żninie o pow. użytkowej 630 m2 z tarasem widokowym na dachu został zaprojektowany przy plaży J. Małego i będzie bezpośrednio związany z obsługą plaży miejskiej ...

Pod koniec roku 2017 Urząd Miejski w Żninie podjął decyzję o realizacji nowego budynku WOPR nad Jeziorem Małym w Żninie . Stary istniejący budynek będący w złym stanie technicznym zostanie rozebrany . Zaprojektowany w 1 połowie 2018 r. , nowy budynek uwzglednił wszelkie wymagania inwestora w zakresie funkcji i architektury . Powierzchnia użytkowa wynosząca 630 m2 została przeznaczona m.in. na takie potrzeby jak : pomieszczenia WOPR ; funkcja obsługi plaży ( toalety / natryski / hangar na sprzęt wodny ) ; pomieszczenia biurowe ; mała salka konferencyjna .

TRADYCYJNY DUŻY DOM JEDNORODZINNY W KATARZYNKACH

Właśnie zakończyły się prace przy projekcie dużego, tradycyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej netto 300 m2 . Duża działka na którym wybudowany zostanie obiekt znajduje się w pięknie położonym obszarze otoczonym lasami i zielenią w miejscowości Katarzynki w gminie Swarzędz koło Poznania . Tradycyjna architektura, która jest wynikiem współpracy z Zamawiającym ma nawiązywać do stylu "prowansalskiego" . ...

W połowie zeszłego roku, gdy Inwestor pojawił się w naszym biurze wydawało się, że koncepcję domu jednorodzinnego uda się wopracować szybko i że do jesieni 2017 r. projekt będzie gotowy . Okazało się, że praca nad koncepcją pochłonęła blisko 4 miesiące i że w tym czasie "narysowaliśmy" 5 koncepcji domu ( !!! ) . Wszystko wynikało z tego, że wypracowanie kompromisu między pragnieniami i zalożeniami inwestora a warunkami wynikającymi z warunków zabudowy po prostu się "rozmijały" - co stanowiło podstawową trudność do pokonania . W końcu udało się i w lutym 2018 r.

NOWA KOLORYSTYKA PRL-owskich BLOKÓW W POZNANIU

"STARE" A JEDNAK NOWE ... to tylko zmiana kolorystyki ...

Właśnie zakończyliśmy PROJEKT KOLORYSTYKI dla 3 PRL-owskich budynków zlokalizowanych w Poznaniu w rejonie ulic Ściegiennego-Brzeźnicka-Rynarzewska . Spółdzielnia Mieszkaniowa "Grunwald" od kilku lat stara się zmienić DESIGN "swoich" starych bloków . Tym razem zadanie było trudne, ponieważ budynki dla których wykonano projekt nowej kolorystyki są wyjątkowo "bryłowate" i duże a ich architektura ( podziały okienne, balkony itd. ) nie ułatwiała zadania zmiany ich designu tylko poprzez samo malowanie i drobne naprawy elewacji ...

Copyright © 2018, Architekt Poznań
Polityka cookies
www.mornel.com