Architekt Poznań
MACIEJ ORGANISTA ARCHITEKT Poznań

Nowości

BUDMA 2018 - jesteśmy obecni na WYSTAWIE BIUR ARCHITEKTONICZNYCH 1M/ARCH - pawilon 3A miejsce 19B - antresola

W dniach 30.01-2.02.2018 odbywają się w Poznaniu Targi Budownictwa BUDMA 2018 . W tym roku oprócz wielu atrakcji przygotowano także wystawę prezentującą osiagnięcia biur i pracowani architektonicznych z całej Polski . W sumie jest prezentowanych blisko 130 biur z całego kraju . Nasze biuro znalazło się także na tej wystawie i na stanowisku nr 19B w pawilonie 3A na antresoli można zapoznać się z naszymi wybranymi realizacjami i projektami . Zapraszamy serdecznie .   https://youtu.be/SzS9QxU425M

FORUM NOWOCZESNEGO BUDOWNICTWA - artykuł w nowym czasopiśmie branżowym

Na rynek wchodzi właśnie pierwszy numer nowego czasopisma branżowego pt. FORUM NOWOCZESNEGO BUDOWNICTWA . Do napisania jednego z artykułów "na tzw.początek" została zaproszona także moja skromna osoba . Temat "stricte" branżowy poświęcony energooszczędności w budownictwie mieszkaniowym pokazuje i wskazuje wszystkie ważne elementy jakie składają się na uzyskiwanie coraz lepszych parametrów energooszczędności w budownictwie .

NOWA KOLORYSTYKA PRL-owskich BLOKÓW W POZNANIU

"STARE" A JEDNAK NOWE ... to tylko zmiana kolorystyki ...

Właśnie zakończyliśmy PROJEKT KOLORYSTYKI dla 3 PRL-owskich budynków zlokalizowanych w Poznaniu w rejonie ulic Ściegiennego-Brzeźnicka-Rynarzewska . Spółdzielnia Mieszkaniowa "Grunwald" od kilku lat stara się zmienić DESIGN "swoich" starych bloków . Tym razem zadanie było trudne, ponieważ budynki dla których wykonano projekt nowej kolorystyki są wyjątkowo "bryłowate" i duże a ich architektura ( podziały okienne, balkony itd. ) nie ułatwiała zadania zmiany ich designu tylko poprzez samo malowanie i drobne naprawy elewacji ...

STARY BUDYNEK BIUROWY JEDYNIE POMALOWANO - JEST JAK NOWY !

"NOWY-STARY" BUDYNEK ADMINISTRACYJNY W POZNANIU

Stary budynek mieszczący administrację Osiedla Raszyn SM Grunwald w Poznaniu był brzydką kostką o przypadkowych podziałach okiennych i drzwiowych . Wydawało się, że bez gruntownej przebudowy trudno będzie coś z tym zrobić ... A jednak bez wielkiej ingerencji w bryłę i bez jakiejkolwiek przebudowy, przy pozostawieniu niezmiennej wielkości okien i drzwi, operując wyłącznie farbą i fakturą uzyskano całkiem nową jakość . "Nowy-stary" budynek stoi w tym samym miejscu od 2017 r. i przyciąga wzrok przechodniów .

OSIEDLE IMPRESJA 2 W BYDGOSZCZY

Rozpoczęliśmy prace projektowe nad drugą częścią Osiedla w Bydgoszczy pod roboczą nazwą IMPRESJA 2 . Jest to projekt stanowiący kontynuację trwajacej realizacji Os. Impresja 1 i składa się także z 4 budynków mieszkalnych VII kondygnacyjnych z garażami podziemnymi . Łącznie projektuje się ok. 250 mieszkań . Budynki nawiazują architekturą do pierwszej części osiedla . Indywidualną cechą każdego z budynków ( także i pierwszej części ) jest KOLOR dobierany indywidualnie dla każdego z nich .

KONCEPCJA BUDYNKU CENTRUM SPORTÓW WODNYCH W ŻNINIE

CENTRUM SPORTÓW WODNYCH W ŻNINIE

Żnin to miasto, które niegdyś słynęło m.in. z odbywających się co roku motorowodnych mistrzostw świata i europy . Nasz mistrz Waldemar Marszałek zdobywał tutaj swoje tytuły i złote medale . Obecnie władze miasta zaczeły myśleć nad tym, aby przywrócić Żninowi należną rangę ... ale także nad tym, aby tereny wokół Małego Jeziora Żninskiego stały się atrakcyjne turystycznie . Stąd pomysł aby plaża miejska stała się na nowo atrakcyjna, aby powstało Centrum Sportów Wodnych z barem, restauracją, częścią hotelową , obsługą plaży ( zespoły przebieralni, wc , WOPR itd. ) .