Budownictwo usługowe

ZESPÓŁ GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH W POZNANIU

Zespół Gabinetów Stomatologicznych - niewielki, nowoczesny budynek specjalistyczny zlokalizowano na niewielkiej działce na poznańskim Piątkowie ...

W latach 2017-18 zaprojektowaliśmy w Poznaniu na Piątkowie niewielki, nowoczesny budynek Zespołu Gabinetów Stomatologicznych . Na blisko 300 m2 powierzchni użytkowej, w piętrowym budynku zlokalizowano 4 dobrze wyposażone gabinety stomatologiczne oraz funkcje związane z obsługą dentystyczną ( RTG , druk 3D , sterylizatornia oraz szereg pomieszczeń techniczno-pomocnicznych z elegancką recepcją i poczekalnią . Budynek wyposażono także w windę . Obecnie trwa budowa tego obiektu ( luty 2020 r. )

BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY W POBIEDZISKACH PRZY UL.DWORCOWEJ

Właśnie zakończyła się realizacja nowego budynku handlowo-usługowego w Pobiedziskach ( X.2019 )  . Obiekt został zaprojektowany w sąsiedztwie linii kolejowej, niedaleko zabytkowego dworca PKP . Architektura nawiązuje bezpośrednio do " zardzewiałych klimatów kolejowych" i została zrealizowana z dużą pieczołowitością i dbałością o materiał i detal ...

W październiku 2019 r. zakończono realizację budynku handlowo-usługowego w Pobiedziskach przy ul.Dworcowej . Na wąskiej działce, sąsiadującej z terenami kolejowymi i torowiskiem zaprojektowano "budynek-wagon" o architekturze nawiązującej do "zardzewiałego" otoczenia kolejowego ( tory kolejowe , zabytkowy budynek dworca ) . Projekt musial spełnić także szereg wymagań związanych z warunkami zabudowy oraz wymaganiami konserwatora zabytków z uwagi na jego położenie w obszarze podlegajacym ochronie . 1-kondygnacyjny budynek wykończono w podwyższonym standardzie stosującm.in.

ROZBUDOWA I NADBUDOWA ISTNIEJĄCEJ PRZYCHODNI ZDROWIA w Pobiedziskach

Projekt rozbudowy i nadbudowy istniejącego budynku przychodni zdrowia w Pobiedziskach powstał na zlecenie tego samego inwestora, który wybudował 3 lata temu ten budynek .

W 2015 r. nasze biuro zaprojektowało budynek przychodni zdrowia o pełnym programie medycznym . W 2016 -17 r. obiekt zrealizowano i aktualnie jest to działająca przychodnia zdrowia w Pobiedziskach . Obecnie ten sam inwestor podjął decyzję o nadbudowie budynku i zlokalizowaniu na nowych powierzchniach klubu fitness , małego biura oraz kolejnych dwóch gabinetów lekarskich . Trudność projektowa polegała na tym, aby nowa bryła i funkcja pozostała wciąż atrakcyjna i funkcjonalna, spełniając oczekiwania inwestora .

NOWY BUDYNEK WODNEGO OCHOTNICZEGO POGOTOWIA RATOWNICZEGO W ŻNINIE

Nowy budynek WOPR w Żninie o pow. użytkowej 630 m2 z tarasem widokowym na dachu został zaprojektowany przy plaży J. Małego i będzie bezpośrednio związany z obsługą plaży miejskiej ...

Pod koniec roku 2017 Urząd Miejski w Żninie podjął decyzję o realizacji nowego budynku WOPR nad Jeziorem Małym w Żninie . Stary istniejący budynek będący w złym stanie technicznym zostanie rozebrany . Zaprojektowany w 1 połowie 2018 r. , nowy budynek uwzglednił wszelkie wymagania inwestora w zakresie funkcji i architektury . Powierzchnia użytkowa wynosząca 630 m2 została przeznaczona m.in. na takie potrzeby jak : pomieszczenia WOPR ; funkcja obsługi plaży ( toalety / natryski / hangar na sprzęt wodny ) ; pomieszczenia biurowe ; mała salka konferencyjna .

STARY BUDYNEK BIUROWY JEDYNIE POMALOWANO - JEST JAK NOWY !

"NOWY-STARY" BUDYNEK ADMINISTRACYJNY W POZNANIU

Stary budynek mieszczący administrację Osiedla Raszyn SM Grunwald w Poznaniu był brzydką kostką o przypadkowych podziałach okiennych i drzwiowych . Wydawało się, że bez gruntownej przebudowy trudno będzie coś z tym zrobić ... A jednak bez wielkiej ingerencji w bryłę i bez jakiejkolwiek przebudowy, przy pozostawieniu niezmiennej wielkości okien i drzwi, operując wyłącznie farbą i fakturą uzyskano całkiem nową jakość . "Nowy-stary" budynek stoi w tym samym miejscu od 2017 r. i przyciąga wzrok przechodniów .

KONCEPCJA BUDYNKU CENTRUM SPORTÓW WODNYCH W ŻNINIE

CENTRUM SPORTÓW WODNYCH W ŻNINIE

Żnin to miasto, które niegdyś słynęło m.in. z odbywających się co roku motorowodnych mistrzostw świata i europy . Nasz mistrz Waldemar Marszałek zdobywał tutaj swoje tytuły i złote medale . Obecnie władze miasta zaczeły myśleć nad tym, aby przywrócić Żninowi należną rangę ... ale także nad tym, aby tereny wokół Małego Jeziora Żninskiego stały się atrakcyjne turystycznie . Stąd pomysł aby plaża miejska stała się na nowo atrakcyjna, aby powstało Centrum Sportów Wodnych z barem, restauracją, częścią hotelową , obsługą plaży ( zespoły przebieralni, wc , WOPR itd. ) .

PROJEKT KONKURSOWY NOWEGO KOŚCIOŁA WE WROCŁAWIU ( dzielnica Nowe Żerniki )

PROJEKT KONKURSOWY KOŚCIOŁA

Właśnie zakończył się OTWARTY STUDIALNY KONKURS na projekt kościoła w dzielnicy Nowe Żerniki we Wrocławiu . Międzynarodowe Jury podało listę nagrodzonych projektów i jej autorów dn. 15.11.2016 w Muzeum Architektury we Wrocławiu . Na sam konkurs wpłynęło 155 projektów !!! co jest ogromną liczbą jak na warunki polskich konkursów architektonicznych . GRATULUJEMY wszystkim nagrodzonym autorom . Nam nie udało się tym razem zdobyć wyróżnienia , nie mniej już sam fakt zmierzenia się z tak ciekawym tematem był dla nas du żym wyzwaniem i przygodą .

CENTRUM SPORTOWO-HOTELOWE - KONCEPCJA 2016

Centrum sportowo-hotelowe koło Konina

Wiosną 2016 roku poproszono nas o złożenie oferty i wykonanie wstępnej koncepcji architektoniczno-urbanistycznej dużego Centrum sportowo-hotelowego koło Konina . Łącznie zaprojektowano ok. 7 000 m2 powierzchni użytkowej w skład której wchodziły takie obiekty jak : hotel sieciowy na 150 miejsc / hotel dla sportowców na 72 miejsca / część SPA z rehabilitacją oraz 2 duże hale sportowe i tereny boisk dookoła kompleksu . 

Copyright © 2018, Architekt Poznań
Polityka cookies
www.mornel.com