Aktualności

DOM PARTEROWY w wiejskim klimacie

Dom parterowy w wiejskim klimacie we wsi Komorowo gm. Kaźmierz

Właśnie zakończyliśmy projekt domu parterowego ... w wiejskim klimacie . O stylu i klimacie domu przesądziły tak naprawdę 2 rzeczy : niesamowicie sielski krajobraz w sąsiedztwie miejsca gdzie dom ma powstać ( gmina Kaźmierz ) oraz gust inwestora . Zaprojektowaliśmy zatem wygodny dom o powierzchni 150 m2 uwzględniajacy życzenia i marzenia naszego inwestora nawiązujący w swojej estetyce z jednej strony do przedwojennych domów i gospodarstw na ziemiach odzyskanych - a więc cegła licowa ; z drugiej jednak zawierający elementy współczesności ( dach kryty modną blachą grafitową na tzw.

ZREALIZOWANE OSIEDLE IMPRESJA W BYDGOSZCZY ZOSTAŁO DOSTRZEŻONE PRZEZ PORTAL BRANŻOWY I UZYSKAŁO WYRÓŻNIENIE ZA 2019 ROK.

WYRÓŻNIENIE W PORTALU BRANŻOWYM - ZREALIZOWANE OSIEDLE IMPRESJA W BYDGOSZCZY

Zakończone realizacyjnie Osiedle Impresja w Bydgoszczy zostało dostrzeżone przez portal branżowy Ekspress Bydgoski i otrzymało wyróżnienie w 2019 r. W konkursie na fasadę roku 2019 organizowanym przez firmę BAUMIT znalazło się wśród obiektów zgłoszonych.  Obecnie trwa już realizacja kolejnego osiedla tj. Osiedla Impresja 2 sąsiadującego bezpośrednio z Impresją . Architektura budynków z jednej strony nawiązuje do stylistyki Impresji 1 a z drugiej wprowadza jednak nowe motywy i estetykę . Zapraszamy do zapoznania się z projektem .

ZESPÓŁ GABINETÓW STOMATOLOGICZNYCH W POZNANIU

Zespół Gabinetów Stomatologicznych - niewielki, nowoczesny budynek specjalistyczny zlokalizowano na niewielkiej działce na poznańskim Piątkowie ...

W latach 2017-18 zaprojektowaliśmy w Poznaniu na Piątkowie niewielki, nowoczesny budynek Zespołu Gabinetów Stomatologicznych . Na blisko 300 m2 powierzchni użytkowej, w piętrowym budynku zlokalizowano 4 dobrze wyposażone gabinety stomatologiczne oraz funkcje związane z obsługą dentystyczną ( RTG , druk 3D , sterylizatornia oraz szereg pomieszczeń techniczno-pomocnicznych z elegancką recepcją i poczekalnią . Budynek wyposażono także w windę . Obecnie trwa budowa tego obiektu ( luty 2020 r. )

WYRÓŻNIENIE i docenienie biura w kolejnej weryfikacji dotyczącej rzetelności i wiarygodności w zakresie świadczonych usług projektowych - 2019

Kolejne wyróżnienie biura w programie FIRMA GODNA ZAUFANIA . Tym razem zostaliśmy umieszczeni w klubie ELITE 2019 .

Miłe zakończenie 2019 roku :) Otrzymaliśmy właśnie kolejne wyróżnienie w zakresie prowadzonej przez nas działalności . Pomyślna weryfikacja świadczy o utrzymującym się poziomie naszych usług , o wiarygodności i rzetelności biura . Zapraszamy oczywiście do współpracy .

BUDYNEK HANDLOWO-USŁUGOWY W POBIEDZISKACH PRZY UL.DWORCOWEJ

Właśnie zakończyła się realizacja nowego budynku handlowo-usługowego w Pobiedziskach ( X.2019 )  . Obiekt został zaprojektowany w sąsiedztwie linii kolejowej, niedaleko zabytkowego dworca PKP . Architektura nawiązuje bezpośrednio do " zardzewiałych klimatów kolejowych" i została zrealizowana z dużą pieczołowitością i dbałością o materiał i detal ...

W październiku 2019 r. zakończono realizację budynku handlowo-usługowego w Pobiedziskach przy ul.Dworcowej . Na wąskiej działce, sąsiadującej z terenami kolejowymi i torowiskiem zaprojektowano "budynek-wagon" o architekturze nawiązującej do "zardzewiałego" otoczenia kolejowego ( tory kolejowe , zabytkowy budynek dworca ) . Projekt musial spełnić także szereg wymagań związanych z warunkami zabudowy oraz wymaganiami konserwatora zabytków z uwagi na jego położenie w obszarze podlegajacym ochronie . 1-kondygnacyjny budynek wykończono w podwyższonym standardzie stosującm.in.

ROZBUDOWA I NADBUDOWA ISTNIEJĄCEJ PRZYCHODNI ZDROWIA w Pobiedziskach

Projekt rozbudowy i nadbudowy istniejącego budynku przychodni zdrowia w Pobiedziskach powstał na zlecenie tego samego inwestora, który wybudował 3 lata temu ten budynek .

W 2015 r. nasze biuro zaprojektowało budynek przychodni zdrowia o pełnym programie medycznym . W 2016 -17 r. obiekt zrealizowano i aktualnie jest to działająca przychodnia zdrowia w Pobiedziskach . Obecnie ten sam inwestor podjął decyzję o nadbudowie budynku i zlokalizowaniu na nowych powierzchniach klubu fitness , małego biura oraz kolejnych dwóch gabinetów lekarskich . Trudność projektowa polegała na tym, aby nowa bryła i funkcja pozostała wciąż atrakcyjna i funkcjonalna, spełniając oczekiwania inwestora .

STADION PIŁKARSKI CHROBREGO GŁOGÓW - koncepcja rozbudowy i przebudowy

Na zlecenie klubu CHROBRY GŁOGÓW S.A. została opracowana koncepcja rozbudowy i pzrebudowy istniejącego stadionu piłkarskiego w Głogowie . Planowana pojemność po przebudowie ; ok. 5 tys. miejsc siedzących + pełna infrastruktura usługowo-biurowo-klubowa .

Chrobry Głogów już od kilku lat "puka" do drzwi polskiej ekstraklasy piłkarskiej . Klub myśli intensywnie o przebudowie i rozbudowie obecnego stadionu pilkarskiego . Zlecona koncepcja architektoniczna ( wrzesień 2018 ) miała odpowiedzieć na pytanie : jak może wyglądać nowy obiekt i jak go zaprojektować zachowując m.in. istniejącą trybunę wschodnią . Opracowano wstępne założenia do projektu i powstała architektoniczna wizja przebudowanego stadionu .

TRADYCYJNY DUŻY DOM JEDNORODZINNY W KATARZYNKACH

Właśnie zakończyły się prace przy projekcie dużego, tradycyjnego domu jednorodzinnego o powierzchni użytkowej netto 300 m2 . Duża działka na którym wybudowany zostanie obiekt znajduje się w pięknie położonym obszarze otoczonym lasami i zielenią w miejscowości Katarzynki w gminie Swarzędz koło Poznania . Tradycyjna architektura, która jest wynikiem współpracy z Zamawiającym ma nawiązywać do stylu "prowansalskiego" . ...

W połowie zeszłego roku, gdy Inwestor pojawił się w naszym biurze wydawało się, że koncepcję domu jednorodzinnego uda się wopracować szybko i że do jesieni 2017 r. projekt będzie gotowy . Okazało się, że praca nad koncepcją pochłonęła blisko 4 miesiące i że w tym czasie "narysowaliśmy" 5 koncepcji domu ( !!! ) . Wszystko wynikało z tego, że wypracowanie kompromisu między pragnieniami i zalożeniami inwestora a warunkami wynikającymi z warunków zabudowy po prostu się "rozmijały" - co stanowiło podstawową trudność do pokonania . W końcu udało się i w lutym 2018 r.

BUDMA 2018 - jesteśmy obecni na WYSTAWIE BIUR ARCHITEKTONICZNYCH 1M/ARCH - pawilon 3A miejsce 19B - antresola

W dniach 30.01-2.02.2018 odbywają się w Poznaniu Targi Budownictwa BUDMA 2018 . W tym roku oprócz wielu atrakcji przygotowano także wystawę prezentującą osiagnięcia biur i pracowani architektonicznych z całej Polski . W sumie jest prezentowanych blisko 130 biur z całego kraju . Nasze biuro znalazło się także na tej wystawie i na stanowisku nr 19B w pawilonie 3A na antresoli można zapoznać się z naszymi wybranymi realizacjami i projektami . Zapraszamy serdecznie .   https://youtu.be/SzS9QxU425M

Copyright © 2018, Architekt Poznań
Polityka cookies
www.mornel.com